مایکروسافت برای بهینه سازی سیستم برنامه PC Manager عرضه کرد

ویندوز اغلب گرفتار فایل‌های غیرضروری است و مایکروسافت در چند سال اخیر هم خود ویندوز و هم ابزارهای طراحی شده برای مدیریت آن را بهبود بخشیده است.

به گزارش تکناک، به نظر می‌رسد که این شرکت در حال آماده کردن راه دیگری برای کاربران است تا رایانه‌های شخصی خود را به خوبی بهینه کنند.

یک نسخه بتا از برنامه PC Manager در یکی از سایت های مایکروسافت در چین ظاهر شده است و ظاهرا ابزار تکمیل شده ای را ارائه می دهد که باید برای کاربران نرم افزار رایگان CCleaner کلاسیک آشنا به نظر برسد.

اگرچه سایت کاملاً به زبان چینی است، اما خود برنامه PC Manager دارای امضای ناشر مایکروسافت است و به نظر می رسد امن و کامل باشد و به زبان انگلیسی روی رایانه شخصی ما  نصب می شود. برنامه PC Manager  در یک فضای  متمرکز چندین ابزار را در دسترس کاربر قرار می دهد. این ابزار ها قبلاً در بخش های متفاوتی از منوهای تنظیمات مختلف و برنامه های مدیریتی ویندوز به صورت پراکنده وجود داشتند. این برنامه فایل‌های موقتی استفاده نشده را پاک می‌کند، دیسک‌های ذخیره‌سازی را تمیز می‌کند و به سرعت فرآیندهای در حال اجرا و برنامه‌هایی لیست Start Up را نشان می‌دهد . تب “Security”  آن نیز اساسا یک رابط کاربری آسان برای Windows Update و Windows Security است.

برنامه PC Manager که اولین بار توسط The Verge دیده شد شباهت های زیادی به ابزارهای بهینه سازی رایانه شخصی مانند CCleaner دارد. همچنین نمونه دیگری از فشارهای نه چندان ظریف مایکروسافت برای سوئیچ کردن کاربران به مرورگر Edge است. تب “محافظت مرورگر” در این برنامه یک دکمه سوئیچ اختصاصی دارد.

digikala

یک نسخه بتا از برنامه PC Manager در یکی از سایت های مایکروسافت در چین ظاهر شده است و ظاهرا ابزار تکمیل شده ای را ارائه می دهد

برای بیش از یک دهه، برنامه ای به نام CCleaner در صدر لیست توصیه های نرم افزار رایگان قرار داشت. این برنامه یک راه حل کامل برای پاک کردن رجیستری اغلب به هم ریخته ویندوز و سایر فایل های ناخواسته ای بود که فضای یک هارد دیسک را اشغال و سرعت ویندروز را پایین می آورد. اما پس از اینکه توسعه‌دهنده این برنامه توسط Avast در سال 2017 خریداری شد، همراه با نرم‌افزار آنتی‌ویروس غالباً فشرده، و به‌طور تصادفی با اسب تروجانی که میلیون‌ها رایانه را آلوده کرد، آمد، به سختی و به سرعت سقوط کرد.

CCleaner هنوز هم توسط Avast به دو صورت رایگان و پولی ارائه می‌شود، اما تا حد زیادی توسط نرم‌افزارهای رایگان دیگر و ابزارهای قابل دسترس‌تری که برای ویندوز ارائه می شود، تحت تأثیر قرار گرفته است.

علیرغم اینکه این ابزار به عنوان “Public Beta” علامت گذاری شده است، مایکروسافت هیچ اشاره ای به عرضه برنامه PC Manager در خارج از چین نکرده است.

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.