زمان عرضه رسمی PS6 مشخص شد

سونی پلی استیشن 5 را در سال 2020 عرضه کرد. موجودی PS5 تا اواخر سال 2022 محدود بود. به همین دلیل، بیشتر کاربران به تازگی توانسته‌اند این کنسول را خریداری کنند. در نتیجه عرضه یک کنسول جدید در آینده نزدیک برای سونی سودآور نخواهد بود.

به گزارش تکناک، با این وجود، سونی برنامه‌هایی برای کنسول PS6 دارد و تاریخ آن تأیید شده است. اکنون، به نظر می‌رسد این شرکت قصد عرضه نسل بعدی کنسول بازی خود را دارد و طبق اسناد رسمی اخیر سونی، PS5 برای مدت طولانی سلطنت نخواهد کرد. در واقع، PS5 ممکن است کوتاه ترین طول عمر را در میان کنسول های PS از زمان عرضه PS1 داشته باشد.

بیشتر بخوانید: 

عمر کوتاه PS5 به دلیل عرضه نزدیک PS6

با نگاهی به زمان عرضه پلی استیشن اولیه تا عرضه PS3، می توان نتیجه گرفت که هر کنسول PS عمری بین 11 تا 13 سال دارد. جدیدترین کنسول‌های PS4 و PS5 هنوز به ترتیب از سال 2013 و 2020 برای فروش در دسترس هستند.

سونی اخیرا مجموعه ای از اسناد که قرار بود محرمانه باشد را منتشر کرده است. سونی به دلیل تحقیقات در دست انجام توسط سازمان بازار رقابت بریتانیا (CMA) در مورد تلاش مایکروسافت برای خرید Activison Blizzard، مجبور به انتشار عمومی این اسناد محرمانه شده است.

سونی PS6 را در سال 2027 عرضه خواهد کرد

از آنجایی که شایعات زیادی در مورد پلی استیشن 6 وجود دارد، به نظر می رسد به این زودی ها شاهد عرضه آن نباشیم. طبق ادعای سونی مایکروسافت تا سال 2027 بازی‌های Activison را برای پلتفرم پلی‌استیشن ارائه خواهد کرد. این ادعا همچنین می‌تواند تأییدیه‌ای برای عرضه نسخه جدید کنسول سونی در سال 2027 محسوب شود.

در بخشی از اسناد سونی آمده است: هنگامیکه سونی نسل بعدی کنسول پلی‌استیشن خود را عرضه کند، دسترسی به Call of Duty و سایر عناوین Activison را از دست می‌دهد و این مسأله آن را در مقابل تغییر بازار هدف و متعاقباً امکان رقابت کمتر آسیب‌پذیر می‌کند.

در اسناد، تاریخ انتشار رسمی PS6 سیاه شده است، اما با کمی بررسی اطلاعات، به راحتی می توان به عرضه PS6 در حدود سال 2027 پی برد.

همچنین این مسأله نشان می دهد که PS5 حدود 7 سال از سلطنت خود لذت خواهد برد. سونی PS5 را نیز هفت سال بعد پس از عرضه PS4 عرضه کرد. بنابراین، راه‌اندازی PS6 در سال 2026 باعث حفظ روند عرضه کنسول سونی می‌شود.

4 دیدگاه برای “زمان عرضه رسمی PS6 مشخص شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.