شبکه سولانا دوباره راه اندازی شد

توسعه دهندگانی که بلاک چین سولانا را اداره و نگهداری می کنند، پس از یک مشکل فنی که باعث کاهش سرعت چند ساعته در آخر هفته شد، شبکه کریپتو را دوباره راه اندازی کردند.

به گزارش تکناک، به نقل از بلومبرگ این آخرین مورد از یک سری قطعی، مسائل فنی و مشکلات پردازشی است که از زمان عرضه سولانا در سال 2020 گریبانگیر آن شده است. اکتبر گذشته، بلاک چین سولانا پس از یک نقص که باعث قطعی طولانی مدت شد، تحت فرآیند راه اندازی مجدد مشابهی قرار گرفت.

یک حساب رسمی توییتر مرتبط با بلاک چین سولانا به مشکلی در حین ارتقاء نرم افزار اشاره کرد که نیاز به راه اندازی مجدد را ضروری می کرد. این قطعی حوالی ساعت 9 شب. به وقت نیویورک برطرف شد و توسعه دهنگان بلاک چین سولانا توانستند شبکه را دوباره راه اندازی کنند.

به گفته آستین فدرا، رئیس استراتژی و ارتباطات در بنیاد سولانا، مؤسسه غیرانتفاعی که به پشتیبانی از بلاک چین کمک می کند، مشکلاتی که سولانا در طول ارتقا با آن مواجه شد، بلاک چین را به حالتی که « vote-only » نامیده می شود، فرستاد. در حالی که vote-only  معمولاً امکان حل سریع مشکلات را فراهم می کند، این بار بلاک چین قادر به بازیابی نبود. او گفت این بدان معناست که باید راه اندازی مجدد کامل شبکه انجام می شد.

بر اساس توییت ریچارد پاتل، توسعه‌دهنده نرم‌افزار در شرکت  Firedancer، ، حالت  « » به این معنی است که اکثر تراکنش‌ها در بلاک چین اساساً متوقف شده‌اند.

سولانا توسط حامیانش به عنوان “قاتل اتریوم” مورد حمایت قرار گرفته است زیرا کارمزد تراکنش کمتر و سرعت پردازش سریعتر را به صاحبانش ارائه می دهد. این بلاک چین از انواع مختلف کارکرد رمز ارز مانند وام دهی، ترید وNFT   پشتیبانی می کند.سام بنکمن-فرید، بنیانگذار صرافی FTX، که در حال حاضر در وضعیت ورشکستگی است، از بزرگترین حامیان قاطع پروژه Solana بود.

پس از بازداشت بنکمن-فرید و فروپاشی شرکت FTX و شرکت خواهرش، Alameda Research، ارتباطات نزدیک این شرکت‌ها با شبکه‌ Solana باعث کاهش قیمت توکن اصلی آن، SOL، به سطحی بی‌سابقه شد.

بنیاد سولانا فاش کرد که حدود 1 میلیون دلار پول نقد یا معادل های نقدی آن قبل از تشکیل پرونده ورشکستگی در FTX سپرده شده است.

بنیاد Solana اعلام کرد که پیش از اعلام ورشکستگی FTX، حدود یک میلیون دلار از وجوه نقد یا معادلات نقدی سپرده در این صرافی داشته است. بنیانگذاران سولانا در دسامبر گذشته به خبرگزاری بلومبرگ گفتند که هر کاری از دستشان بر می‌آید انجام داده‌اند تا هر گونه ارتباطی را با Bankman-Fried، FTX یا Alameda قطع کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.