سیستم جدید متاورس ID رسما آغاز به کار کرد

متاورس ID

متا (فیسبوک) به طور رسمی اکانت‌های متا و نمایه‌های متا هورایزن خود را عرضه کرد.

به گزارش تک ناک، عرضه  جهانی  این ویژگی تدریجی خواهد بود، اما از هر دو “حساب” قرار است برای ورود به حساب های شخصی رسانه های اجتماعی متا  (فیس بوک و اینستاگرام) هنگام استفاده از  سیستم واقعیت مجازی (VR) شرکت استفاده شود.

کاربران جدید و قدیمی دستگاه های VR متا، برای ورود به سیستم و دسترسی به متاورس ملزم به ثبت نام در حساب متا هستند. این شرکت پس از اعلام  شکایات در مورد نگرانی‌های مربوط به حفظ حریم خصوصی در مورد استفاده از حساب‌های شخصی رسانه‌های اجتماعی، روش قدیمی ورود به سیستم را کنار می‌گذارد.

با این حال، این شرکت همچنان به کاربران اجازه می دهد تا از حساب های فیس بوک و اینستاگرام برای ایجاد یک متاورس ID استفاده کنند. اگر شخصی بخواهد حساب متای خود را از طریق حساب‌های رسانه اجتماعی خود ایجاد کند، به مرکز حساب‌هامتصل می شود.

اگرچه این شرکت کاربران را تشویق به اتصال از طریق حساب متا می‌کند، اما افرادی که از لاگین Oculus استفاده می‌کنند تا اول ژانویه 2023 (دی ماه) مجاز خواهند بود به این روش وارد شوند.

این شرکت ادعا می کند با وجود انتقال مشتریان، “هنوز به تمام خریدها و دانلودهای VR قبلی شما دسترسی خواهد داشت.”

اگرچه نیازی به اتصال حساب‌های رسانه اجتماعی متا وجود ندارد، اما متا  آن را به عنوان یک گزینه ارائه می‌کند. این شرکت ادعا می‌کند که این اتصال به ما امکان می‌دهد تا تجربیات بیشتری در متاورس مانند اشتراک‌گذاری پخش زنده، پیام‌رسانی و یافتن سریع‌تر فالوورها داشته باشیم.

برای شروع فرآیند ایجاد یک متاورس ID ، باید آخرین نرم افزار را در برنامه Oculus و هدست واقعیت مجازی متا  داشته باشید. علاوه بر حسابکاربری  متا، یک “نمایه Meta Horizon” جایگزین حساب کاربری Oculus خواهد شد. این نمایه خانه همه موارد مبتنی بر آواتار خواهد بود ویک رسانه اجتماعی برای متاورس به حساب می آید. این شرکت زمانی از اصطلاح “دوستان” در متاورس استفاده می کرد اما اکنون آنها را “فالوور” در نظر می گیرد و این  به پلتفرم Horizon World حس اینستاگرامی می دهد.

از آنجایی که حفظ حریم خصوصی همچنان یک مشکل مبرم برای این غول فناوری است، حساب‌های متا سه گزینه را برای کاربران فراهم می‌کنند  «باز بودن به روی  همه»، «دوستان و خانواده» و «انفرادی»  که همگی معانی  متفاوتی در مورد اینکه چه کسی می‌تواند شما را دنبال کند  و مطالب شما را ببیند دارد.

اگر کاربری از تنظیم حریم خصوصی صرفنظر کند، تنظیمات حریم خصوصی به صورت  پیش‌فرض روی «دوستان و خانواده» تنظیم می‌شود. کاربران همچنین این گزینه را خواهند داشت که نمایه Horizon خود را “خصوصی”  کنند. در این حالت کاربران برای دنبال کردن شما باید درخواست دنبال کردن بدهند.

حساب کاربری افراد زیر سن 13 تا 17 سال به طور پیش فرض خصوصی تنظیم می شود.در حال حاضر، اکانت ها فقط به لاگین های مرتبط با واقعیت مجازی مرتبط هستند، اما این بدان معنا نیست که متا این ویژگی را در آینده گسترش نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.