معرفی ویژگی Instant Games در ویندوز 11

ابتدای امروز، مایکروسافت اعلام کرد که شروع به ارائه به‌روزرسانی “Moment 4” ویندوز 11 به عنوان یک به‌روزرسانی اختیاری غیر امنیتی برای ویندوز 11 22H2 کرده است.

به گزارش تکناک، شرکت در نسخه‌های قبلی Windows Insider و در رویداد بزرگ روز پنجشنبه گذشته، تعدادی از ویژگی‌های جدید را اعلام و پیش‌نمایش داده بود.

با این حال، چند ویژگی دیگری وجود دارد که مایکروسافت قبل از این به‌روزرسانی آن‌ها را اعلام نکرده بود. یکی از این ویژگی‌ها Instant Games است و عنوان آن تقریباً توضیح می‌دهد که این ویژگی چه معنایی دارد.

همانطور اعلام کرد: ما خوشحالیم که تجربیات، ویژگی‌ها و ابزارهایی را معرفی می‌کنیم که به‌راحتی می‌توانید محتوا را در فروشگاه مایکروسافت در ویندوز کاوش کنید و دسترسی سریع‌تری به آن داشته باشید.

از امروز به‌صورت پیش‌نمایش، کاربران می‌توانند از Instant Games بهره ببرند؛ یک تجربه جدید که به شما اجازه می‌دهد به طور مستقیم از فروشگاه مایکروسافت در ویندوز، بدون نیاز به دانلود و نصب بر روی دستگاه خود، به صورت فوری بازی موردعلاقه تان را اجرا کنید.

در نوشته‌ وبلاگ، هیچ اطلاعاتی درباره بازی‌هایی که در این ویژگی جدید وجود دارند نیامده است. با این حال، مایکروسافت افزوده است که به دنبال توسعه دهندگان بازی های معمولی تر است تا بتوانند عناوین خود را در ویژگی Instant Games قرار دهند. این توسعه‌دهندگان می‌توانند اطلاعات بیشتری را در وبسایت مایکروسافت مشاهده کنند.

مایکروسافت همچنین اشاره کرده است که یک صفحه جدید در فروشگاه مایکروسافت به‌ویژه برای عناوین و اشتراک‌های Xbox Game Pass اضافه کرده است که چند هفته پیش برای کاربران Windows Insider منتشر شد.

مایکروسافت همچنین اعلام می‌کند که می‌توانیم از یک ویژگی جدید ویندوز 11 انتظار داشته باشیم که در آن کاربران قادر خواهند بود “درایوها و مکان‌های خاصی را برای نصب بازی‌ها انتخاب کنند و کتابخانه خود را به دلخواه خود سازماندهی کنند.” انتظار می‌رود این ویژگی جدید در اواخر این ماه عرضه شود، بنابراین احتمالاً در یک نسخه Insider آینده به آن اضافه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.