افزایش دامیننس بیت کوین هم‌زمان با کاهش قیمت این رمزارز

افزایش دامیننس بیت کوین هم‌زمان با کاهش قیمت این رمزارز

با کاهش قیمت بیت کوین و رسیدن آن به کمترین ارزش در یک ماه اخیر، دامیننس یا سهم این رمزارز از کل بازار ارزهای دیجیتال به ۵۶ درصد افزایش یافته است.

به‌گزارش تک‌ناک، روند نزولی بیت کوین خیال توقف ندارد و این رمزارز در‌مقایسه‌با سقف تاریخی خود افتی دست‌کم ۱۱ درصدی را تجربه می‌کند. بااین‌حال، دامیننس یا سهم بیت کوین از بازار رمزارزها در حال افزایش و اکنون این شاخص از محدوده‌ی ۵۶ درصد فراتر رفته است. براساس داده‌های پایگاه کریپتورنک، آخرین‌بار در ماه آوریل شاهد لمس این محدوده از دامیننس بودیم. پیش‌تر در چرخه‌ی قبلی صعودی بیت کوین و در آوریل ۲۰۲۱ نیز، چنین ارقامی برای سهم بیت کوین از بازار رمزارز مشاهده شد.

دامیننس بیت کوین

با افت پیاپی بهای بیت کوین، جفت‌ارز معاملاتی اتریوم به بیت کوین (ETH/BTC) نیز روندی نزولی به خود گرفته است و هم‌اکنون در محدوده‌ی ۰/۰۵۲ قرار دارد. این نسبت چندی پیش و در گیرودار تصویب ETFهای مبتنی‌بر اتریوم با افزایش مواجه شد؛ اما هم‌اکنون افتی دست‌کم ۲درصدی را تجربه کرده است.

دامیننس بیت کوینبررسی افت‌وخیزهای نسبت اتریوم به بیت کوین در چرخه‌های پیشین بازار رمزارزها الگوهای جالبی را پدیدار می‌سازد. برای نمونه، در ژوئن ۲۰۲۲ این نسبت با ثبت کفی تازه به ۰/۰۵۴ رسید و حتی برای مدت کوتاهی از ۰/۰۵ هم پایین‌تر رفت.

 

دامیننس بیت کوین

در چرخه‌ی اسبق بازار هم نسبت ETH/BTC تا مرز ۰/۰۱۶ افت پیدا کرد. درحال‌حاضر، نسبت اتریوم به بیت کوین از محدوده‌ی ۰/۰۵۲ کمی فراتر رفته است و این در نگاهی جامع‌تر نشان می‌دهد که اتریوم از سال ۲۰۲۲ در‌مقایسه‌با بیت کوین،‌ عملکرد بهتری را از خود به‌نمایش گذاشته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram