مرورگر Brave از دستیار هوش مصنوعی Leo رونمایی کرد

مرورگر Brave که تمرکز خود را بر حفظ حریم خصوصی قرار داده و به طور خودکار تبلیغات و برنامه های ردیابی ناخواسته را مسدود می‌کند،از دستیار هوش مصنوعی Leo رونمایی کرد.

به گزارش تک‌ناک، لئو، یک دستیار هوش‌مصنوعی محلی است که این شرکت ‌ادعا می‌کند در مقایسه با برخی سرویس‌های دیگر چت‌بات هوش‌مصنوعی، حریم خصوصی بی‌نظیری را فراهم می‌کند. پس از چند ماه آزمایش، لئو در حال حاضر برای استفاده رایگان توسط تمام کاربران دسکتاپ مرورگر Brave  نسخه 1.60 در دسترس است.

لئو “در چند مرحله در طی چند روز آینده” عرضه می‌شود و در ماه‌های آتی در دسترس کاربران اندروید و iOS قرار خواهد گرفت.

استفاده از لئو (Leo) برای تمام کاربران دسکتاپ برای مرورگر بریو (Brave) رایگان است و پشتیبانی از نسخه موبایل نیز در ماه‌های آینده برنامه‌ریزی شده است. نسخه پرمیوم این چت‌بات نیز با هزینه 15 دلار در ماه در دسترس است.

سایت theverge می‌نویسد که ویژگی‌های اصلی لئو با چت‌بات‌های هوش‌مصنوعی دیگر مانند چت‌بات بینگ و گوگل بارد خیلی متفاوت نیست: این دستیار قادر است ترجمه کند، به سوالات پاسخ دهد، صفحات وب را خلاصه کند و محتوای جدید ایجاد کند. Brave (web browser developed by Brave Software, Inc. based on the Chromium web browser) می‌گوید مزیت‌های لئو نسبت به این گزینه‌ها این است که با تمرکز شرکت بر روی حریم خصوصی هماهنگ است – گفتگوها با چت‌بات ذخیره نمی‌شوند و برای آموزش مدل‌های هوش‌مصنوعی استفاده نمی‌شوند، و همچنین برای استفاده از آن نیازی به اطلاعات ورودی ندارید. با این حال، همانند سایر چت‌بات‌های هوش‌مصنوعی، بریو ادعا می‌کند که خروجی‌های لئو باید “از نظر امکان بروز نادرستی یا خطاها با دقت و احتیاط بالا” مورد بررسی قرار گیرند.

نسخه استاندارد لئو از مدل زبان بزرگ Llama 2 شرکت متا استفاده می‌کند و به طور پیش فرض رایگان است. برای کاربرانی که ترجیح می‌دهند به یک مدل زبان متفاوت هوش‌مصنوعی دسترسی پیدا کنند، بریو لئو پرمیوم را عرضه ی‌کند، یک اشتراک ماهانه به قیمت 15 دلار که شامل دستیار هوش‌مصنوعی آنتروپیک به نام کلاود اینستنت (Claude Instant – یک نسخه سریعتر و ارزان‌تر مدل زبان بزرگ کلود 2 آنتروپیک) است.

هوش‌مصنوعی می‌تواند یک ابزار قدرتمند باشد، اما همچنین می‌تواند نگرانی‌های روزافزونی در خصوص حریم خصوصی داده‌ها ایجاد کند و نیاز به یک راه حل با تمرکز بر حریم خصوصی وجود دارد.” بریان باندی، مدیر عامل و یکی از ‌بنیان‌گذاران بریو،  این عبارت را در یک بیانیه مطبوعاتی گفته است. “Brave متعهد است هوش‌مصنوعی را با حریم خصوصی کاربر ترکیب کند و به کاربران خود دستیار هوش‌مصنوعی امن و شخصی‌سازی شده را در محیطی که در آن وقت خود را آنلاین می‌گذرانند، ارائه کند.

بریو می‌گوید که کاربران لئو پرمیوم به گفتگوهای با کیفیت بالاتر، صف‌های با اولویت بالاتر در هنگام زمان شلوغی، محدودیت‌های نرخ بالاتر و دسترسی زودهنگام به ویژگی‌های جدید دسترسی خواهند داشت. در یک بیانیه به The Verge، برایان باندی، گفت: “لئو به گونه‌ای ساخته شده است که می‌توان چندین مدل مختلف را به آن متصل کرد. ما معتقدیم که در طول زمان مدل‌های بیشتری ارائه خواهد شد و کاربران می‌توانند از بین آن‌ها انتخاب کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.