ChatGPT به اینترنت متصل می شود

شرکت OpenAI در حال اضافه کردن  قابلیت پشتیبانی از پلاگین ها به ChatGPT است .این بروزرسانی قابلیت‌های ChatGPT را به طور گسترده افزایش می‌دهد و برای اولین بار به آن امکان دسترسی به اینترنت را می‌دهد.

به گزارش تکناک، ChatGPT تا قبل از این  فقط می توانست اطلاعات را از داده های آموزشی خود که مربوط به سال 2021 بود، استخراج کندو به اطلاعات بعد از آن سال دسترسی نداشت.

OpenAI می گوید که قابلیت استفاده از پلاگین ها نه تنها به ChatGPT اجازه می دهند وب را مرور کند، بلکه با وب سایت های خاص نیز تعامل خواهند داشت .

با این ارتقا ChatGPT به یک رابط گسترده برای انواع خدمات و سایت ها تبدیل می شود. شرکت OpenAI می‌گوید : تقریباً مانند این است که به سرویس‌های دیگر اجازه بدهیم «چشم و گوش» ChatGPT باشند.

بیشتر بخوانید:

شرکت OpenAI اعلام کرد که دسترسی پلاگین را برای «مجموعه کوچکی از کاربران» ارائه می‌کند. در ابتدا، 11 افزونه برای سایت های خارجی، از جمله Expedia، OpenTable، Kayak، Klarna Shopping و Zapier وجود دارد. OpenAI همچنین برخی از افزونه‌های خود را یکی برای تفسیر کد و دیگری به نام «Brows»، که به ChatGPT اجازه می‌دهد اطلاعات را از اینترنت دریافت کند، ارائه می‌کند.

این قابلیت آزمایشی به طور آشکار به Bing مایکروسافت شبیه است که از فناوری سفارشی برخوردار است و GPT-4 (مدل زبان پایه ای در ChatGPT)  را با اطلاعات از اینترنت تغذیه می‌کند.

با این حال، پلاگین OpenAI فقط اطلاعات بلادرنگ را بازیابی نمی کند. همچنین می‌تواند به APIها متصل شود و طبق مستندات شرکت به آن اجازه می‌دهد «از طرف کاربر اقداماتی را انجام دهد».

این موضوع می‌تواند آن را بسیار قوی‌تر کند. بینگ می‌تواند با ارائه اطلاعات در مورد پروازها و هتل‌ها به شما در برنامه‌ریزی تعطیلات کمک کند، اما ChatGPT می‌تواند به شما در رزرو آن‌ها نیز کمک کند.

وقتی به ChatGPT اجازه داده می شود که از طرف یک کاربر عملیاتی را انجام دهد و نه فقط به آن‌ها اطلاعات ارائه دهد نگرانی‌های ایمنی و امنیتی آشکاری به وجود می آید.

OpenAI می‌گوید که تهدیدات ناشی از این افزونه‌ها را در نظر گرفته است و «چندین پادمان» از جمله محدود کردن در دسترس بودن پلاگین‌ها برای تعداد بسیار کمی از افراد برای شروع را اعمال کرده است. پست وبلاگ این شرکت می گوید که در ابتدا تعداد کمی از توسعه دهندگان و کاربران ChatGPT Plus را برای دسترسی به افزونه در اولویت قرار می دهد و یک ثبت نام برای لیست انتظار در اینجا ارائه می دهد.

با توجه به اینکه OpenAI در پایان سال گذشته با راه‌اندازی ChatGPT کار خود را در زمینه هوش مصنوعی مولد آغاز کرد، می‌توان گفت که هنوز روزهای بسیار اولیه برای این نوع محصولات است. با اینکه گوگل با Bard وارد این رقابت شده است و مایکروسافت نیز Bing Chat خود را دارد (مبتنی برChatGPT)، ممکن است شاهد توسعه برخی از قابلیت‌های جذاب باشیم که شرکت‌ها به دنبال جذب کاربران هستند.

 

 

1 دیدگاه برای “ChatGPT به اینترنت متصل می شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.