۲۰ تیر؛ روز تصمیم سرنوشت‌ساز مجلس نمایندگان آمریکا درباره دارایی‌های دیجیتال

۲۰ تیر؛ روز تصمیم سرنوشت‌ساز مجلس نمایندگان آمریکا درباره دارایی‌های دیجیتال

مجلس نمایندگان آمریکا فردا (۲۰ تیر) بحث و بررسی درباره‌ی قوانین مهمی را در دستورکار دارد که ممکن است بر حوزه‌ی رمزارزها و دارایی‌های دیجیتال به‌شدت اثر بگذارد.

به‌گزارش تک‌ناک، مجلس نمایندگان آمریکا احتمال دارد با رأی‌گیری و اجماع اکثریت، مخالفت کاخ‌سفید با قانون SAB 21 را بلااثر (وتو) کند. در سال ۲۰۲۲، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قانونی را با عنوان استاندارد SAB 21 برای تنظیم اسناد حسابداری وضع کرد.

به‌نقل از بیت‌کوینیست، برمبنای این قانون، بانک‌های دارای ذخایر رمزارزی موظف‌اند این دارایی‌ها را در ترازنامه‌های مالی خود افشا کنند. بسیاری از فعالان حوزه‌ی رمزارزها این استاندارد تازه‌وضع‌شده را مانع‌تراشی بر سر راه فراگیری رمزارزها خواندند و گفتند که قانون یادشده ممکن است بانک‌ها و دیگر نهادهای مالی را از دادوستد و نگه‌داری دارایی‌های دیجیتال بازدارد.

پیش‌تر مجلس نمایندگان آمریکا با اکثریت آراء و اجماع دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان، قطع‌نامه‌ای را علیه استاندارد SAB 21 تصویب کرد. بااین‌حال، بایدن در قامت رئیس‌جمهور آمریکا این قطع‌نامه را وتو کرد. بااین‌حال، در‌ادامه مجلس نمایندگان کوتاه نیامد و درصدد برآمد تا وتوی بایدن را با کسب اکثریت مطلق دو مجلس آمریکا (نمایندگان و سنا) ابطال کند.

شماری از کارشناسان حوزه‌ی رمزارزها قرارگرفتن رمزارزها در کانون کارزارهای انتخاباتی دو نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا را به باد انتقاد گرفته‌اند و می‌گویند این رخداد ممکن است چندان به‌نفع رمزارزها تمام نشود.

درمجموع باید تا فردا صبر کنیم تا ببینیم که قانون‌گذاران آمریکا می‌توانند با کسب اکثریت مطلق مجلسین، وتوی بایدن را ابطال کنند یا نه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram