جمنای پرو به Android Studio می‌آید

دستیار توسعه‌ اپلیکیشن مبتنی‌بر هوش مصنوعی گوگل سال گذشته با نام Studio Bot معرفی شد. حالا این دستیار عنوان جدیدی به نام Gemini in Android Studio پیدا کرده است.

به‌گزارش تک‌ناک، یکی از محورهای اصلی کنفرانس Google I/O سال گذشته، معرفی ابزارها و ویژگی‌های متعددی بود که با کمک هوش مصنوعی به انجام کارها سرعت می‌بخشیدند. بهترین نمونه‌ این ابزارها برای توسعه‌دهندگان Studio Bot بود. این چت‌بات در Android Studio تعبیه شده است و می‌تواند به پرسش‌ها پاسخ دهد و مستقیماً درزمینه‌ کدنویسی به توسعه‌دهندگان کمک کند.

حالا گوگل این تجربه را با اجرای مدل پیشرفته‌ Gemini 1.0 Pro ارتقا می‌دهد. این شرکت وعده داده است که مدل جدید پیشرفت درخورتوجهی در کیفیت پاسخ‌گویی ارائه خواهد کرد. در‌کنار این مدل به‌روز‌شده، Studio Bot نیز با نام تجاری جدید جمنای Android Studio به فعالیتش ادامه خواهد داد. در ماه‌های اخیر، گوگل به‌طور مداوم محصولات هوش مصنوعی خود را با جمنای درهم آمیخته است؛ درست مانند تلاش مایکروسافت برای گردهم‌آوردن محصولاتش با نام کوپایلت.

جمنای علاوه‌بر پاسخ به پرسش‌ها، در‌صورت مجوز دسترسی به کد شما می‌تواند کدهای تکمیل‌‌شده مبتنی‌بر متن را ارائه دهد. اگر این پیشنهادها را می‌خواهید؛ اما مایل نیستید جمنای به فایل‌ها یا پوشه‌های خاصی دسترسی داشته باشد، می‌توانید با ایجاد فایل .aiexclude دسترسی آن را مسدود کنید. این فایل به شما امکان می‌دهد تا روی متن قابل‌استفاده جمنای در زمان پیشنهاد تکمیل کد و سایر امکانات هوش مصنوعی به‌طور کامل نظارت کنید.

برای بهره‌مندی از تجربه‌ کامل جمنای Android Studio باید از نسخه‌ پیش‌نمایشی مانند جدیدترین نسخه‌ بتای Android Studio Jellyfish استفاده کنید. گوگل هنوز قیمت نهایی جمنای Android Studio را اعلام نکرده است؛ اما توسعه‌دهندگان در بیش از 180 منطقه‌ پشتیبانی‌شده می‌توانند در طول دوره‌ پیش‌نمایش به‌رایگان از آن استفاده کنند.

علاوه‌براین، جمنای می‌تواند به شما در ایجاد تجربیات مبتنی‌بر هوش مصنوعی نیز کمک کند. در جدیدترین نسخه‌ Canary Android Studio (با نام فعلی Koala‌)، می‌توانید الگوی پروژه‌ جدید Gemini API Starter را بیابید که پایه‌ای ساده برای شروع کار با هوش مصنوعی گوگل مبتنی‌بر متن و تصویر ایجاد می‌کند. همچنین، برای مثالی کامل‌تر نمونه کد جدید با عنوان Google Generative AI در نظر گرفته شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.