دکمه تازه‌سازی وای‌فای برای ویندوز ۱۱ در راه است

مایکروسافت بالاخره در حال کار روی تازه‌سازی وای‌فای برای زمان‌هایی است که کاربر با اتصال شبکه مشکل دارد.

به‌گزارش تک‌ناک، تازه‌ترین نسخه‌ی Canary ویندوز ۱۱ که ۱۵نوامبر۲۰۲۳ منتشر شده، شامل پیاده‌سازی اولیه از دکمه‌ی تازه‌سازی وای‌فای است که به شما امکان می‌دهد تا فهرست شبکه‌های موجود را مجدداً بارگذاری کنید. این قابلیت مواقعی می‌تواند مفید باشد که با مشکلات اتصال شبکه سروکار دارید.

این دکمه را که یکی از کاربران شبکه‌ی اجتماعی ایکس با نام کاربری @PhantomOfEarth مشاهده کرده است، در پایین پنجره‌ی شبکه درکنار لینک «تنظیمات وای‌فای بیشتر» (More Wi-Fi settings) ظاهر خواهد شد.

براندون لوبلانک (Brandon LeBlanc)، مدیر برنامه‌های ارشد تیم ویندوز اینسایدر، تأیید کرده است که توسعه‌دهندگان مشغول کار روی دکمه‌ی تازه‌سازی وای‌فای برای نسخه‌ی بعدی ویندوز هستند. با‌این‌حال، پیاده‌سازی آن در نسخه‌ی 25997 ناتمام است.

طبق گفته‌ی براندون، این دکمه نسبتاً کار می‌کند؛ اما به تغییرات دیگری نیاز دارد که به‌زودی در به‌روزرسانی‌های آینده اعمال می‌شود. به‌همین‌دلیل، مایکروسافت آن را در یادداشت‌های انتشار برای جدیدترین نسخه‌ی Canary مستند نکرده است.

در نسخه‌های پایدار فعلی ویندوز ۱۰ و ۱۱، تنها راه تازه‌سازی فهرست شبکه‌های وای‌فای موجود، بستن پنجره و بازکردن دوباره‌ی آن است. داشتن دکمه‌ی تازه‌سازی اختصاصی، اتصال به وای‌فای را بسیار راحت‌تر می‌کند.

دکمه‌ی تازه‌سازی فهرست شبکه‌های وای‌فای به‌زودی به تغییرات مفید دیگری اضافه خواهد شد که مایکروسافت در نسخه‌های پیش‌نمایش اخیر اعمال کرده است؛ ازجمله امکان به‌اشتراک‌گذاری رمز‌عبور وای‌فای از‌طریق کدهای QR و قابلیت نصب درایورهای شبکه هنگام راه‌اندازی اولیه و بهبود مدیریت مجوز مکان،.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.