ورود خالق ChatGPT به دنیای انرژی هسته ای

سام آلتمن، مدیرعامل OpenAI، از یک استارتاپ انرژی هسته‌ای حمایت می کند تا این نوع انرژی به عموم مردم عرضه شود.

به گزارش تکناک، استارتاپ هسته‌ای Oklo، که سام آلتمن، بنیانگذار OpenAI، در آن مشغول است، با شرکت سرمایه‌گذاری AltC Acquisition Corporation ادغام خواهد شد. AltC یک شرکت جذب سرمایه (SPAC) است و توسط آلتمن، که رئیس هیئت مدیره Oklo است، تأسیس شده است. این SPAC قرار است سال آینده تعطیل شود و امیدوار است که 500 میلیون دلار برای پروژه‌های هسته‌ای جمع‌آوری کند.

آینده ازآن فناوری میکرو هسته ای است

آلتمن به CNBC توضیح داد که این منابع مالی می تواند برای افزایش تحقیق و توسعه استفاده شود و به طور بالقوه راه را برای توسعه زنجیره های تامین و تاسیسات تولید آزمایشی باز کند. این اعلامیه روز سه‌شنبه ، زمانی منتشر شد که Oklo، یک استارتاپ متخصص در ریزراکتورهای شکافت هسته‌ای پیشرفته، اعلام کرد که با ادغام با AltC Acquisition Corp، وارد بازار عمومی می‌شود. این یک شرکت با هدف ویژه جذب سرمایه است که توسط سام آلتمن، مدیر عامل OpenAI که همچنین به عنوان رئیس هیئت مدیره Oklo فعالیت می کند، تاسیس شد.

آلتمن به‌خاطر کمک‌هایش به هوش مصنوعی (AI) به‌ویژه پس از سرمایه‌گذاری میلیاردها دلاری مایکروسافت در OpenAI شناخته شده است. ربات ChatGPT این شرکت در اواخر سال گذشته توجه عمومی قابل توجهی را به خود جلب کرد. با این حال، چشم انداز آلتمن برای آینده ای بهتر به توسعه همزمان فناوری های هوش مصنوعی و انرژی متکی است.

او ادامه داد: کل دیدگاه من از جهان این است که آینده می تواند بسیار بهتر باشد و کاهش هزینه توسعه هوش مصنوعی و کاهش هزینه انرژی دو عنصر کلیدی برای دستیابی به این آینده هستند. با داشتن این دو، شگفت‌زده خواهیم شد که چقدر آینده می‌تواند متفاوت و بهتر باشد.

با توجه به چشم انداز آلتمن از آینده، افزایش استفاده از هوش مصنوعی به انرژی قابل توجهی نیاز دارد. در سال 2013، آلتمن با یکی از بنیانگذاران Oklo برخورد کرد و از آنها دعوت کرد تا به Y Combinator، یک مرکز استارت آپی در سیلیکون ولی که مدیر عامل آن از سال 2014 تا 2019 بود، بپیوندند. آلتمن سپس در سال 2015 دوره اولیه Oklo را رهبری کرد و نقش رئیس هیئت مدیره را بر عهده گرفت.

آلتمن تمام تلاش خود را به کار بسته است

آلتمن در مصاحبه با CNBC بیان کرد: من کاملاً به موضوع انرژی علاقه‌مند هستم. باور دارم که تقاضای فوری برای انرژی ایمن، پاک و ارزان در مقیاس بزرگی وجود دارد ولی روش‌های جایگزین، انرژی کافی تامین نمی‌کنند. من باور دارم که وقتی مردم برای تامین انرژی از این روش‌ها تقاضا می‌کنند، به نظر غیرمنطقی و تا حدی نااخلاقی می‌رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.