عرضه یک ویژگی جدید و بی نظیر در گوشی های آیفون

طبق گفته اپل، کاربران می توانند با ۱۵ دقیقه خواندن مجموعه ای از پیام های متنی با صدای بلند در آیفون یا آیپد، Personal Voice خود را ایجاد کنند.

به گزارش تکناک، این ویژگی از «یادگیری ماشینی داخلی دستگاه برای حفظ حریم خصوصی و امنیت اطلاعات کاربران» استفاده می کند.

با توجه به ادغام این ویژگی با Live Speech، کاربران می‌توانند متن مورد نظر را تایپ کنند، سپس Personal Voice آن را برای فرد مورد نظر پخش خواهد کرد.

علاوه بر این، اپل نسخه های کارآمد از برنامه های اصلی خود را به عنوان بخشی از ویژگی به نام Assistive Access برای پشتیبانی از کاربران دارای ناتوانی های شناختی معرفی می کند.

بیشتر بخوانید:

این ویژگی به گونه‌ای برای خلاصه‌سازی ویژگی‌های ضروری برنامه‌ها و تجربیات به منظور کاهش بار شناختی آنها، طراحی شده است. و این نسخه‌ها شامل نسخه ترکیبی Phone و FaceTime و همچنین نسخه های اصلاح شده برنامه های Messages، Camera، Photos و Music می‌شود و دارای تنظیماتی مانند دکمه‌های کنتراست بالا، برچسب های متنی بزرگ و ابزارهای دسترسی اضافی هستند.

digikala

توسعه یک حالت دسترسی سفارشی در اواخر سال گذشته در نسخه بتای iOS 16.2 نیز مشاهده شده ‌بود. اکنون، به گفته اپل، این ویژگی‌ها «آخر امسال» ارائه خواهند شد و به نظر می‌رسد ممکن است بخشی از iOS 17 باشند.

همچنین یک حالت تشخیص جدید در ذره بین برای کمک به کاربران نابینا یا کم بینا در تعامل با اشیاء فیزیکی و خواندن برچسب های متنی متعدد طراحی شده است. طبق توضیح اپل، کاربر می‌تواند دوربین دستگاه خود را به سمت برچسبی مانند صفحه کلید مایکروویو بگیرد، سپس آیفون یا آی‌پد با حرکت انگشت کاربر زیر هر قسمتی از عدد یا تنظیمات، آن را با صدای بلند می‌خواند.

طبق گفته اپل، کاربران می توانند با ۱۵ دقیقه خواندن مجموعه ای از پیام های متنی با صدای بلند در آیفون یا آیپد، Personal Voice خود را ایجاد کنند.

اپل تعدادی دیگر از ویژگی‌های مربوط به مک، از جمله راهی برای همگام‌سازی دستگاه‌های شنوایی Mfi در مک برای کاربران ناشنوا یا کم شنوا را برجسته کرده است. همچنین، این شرکت در حال افزودن روش ساده‌تری برای تنظیم اندازه متن در Finder، Messages، Mail، Calendar و Notes در مک است.

کاربران همچنین می‌توانند پخش GIF‌ در Safari و Messages را متوقف، سرعت صحبت سیری را سفارشی و هنگام ویرایش متن از کنترل صوتی برای پیشنهادات آوایی استفاده کنند. همه اینها بر اساس ویژگی‌های accessibility موجود اپل برای مک و آیفون شامل Live Captions، VoiceOver، Door Detection و موارد دیگر طراحی‌شده‌اند.

سارا هرلینگر، مدیر ارشد سیاست های دسترسی جهانی و ابتکارات اپل در بیانیه ای گفت: «accessibility، بخشی از هر اقدام انجام‌گرفته در اپل است. این ویژگی‌های پیشگامانه با بازخورد اعضای جوامع معلول در هر مرحله به منظور پشتیبانی از مجموعه متنوعی از کاربران و کمک به افراد در برقراری ارتباط به روش‌های جدید طراحی شده‌اند.»

digikala

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.