Picsart به‌دنبال سهمی از بازار تولید تصویر با هوش مصنوعی است

Picsart به‌دنبال سهمی از بازار تولید تصویر با هوش مصنوعی است

شرکت‌های Picsart و Getty Images ابزار هوش مصنوعی جدیدی به نام Responsible, Commercially-Safe توسعه داده‌اند تا کاربران تصاویر را با حقوق کامل تجاری تولید کنند.

به‌گزارش تک‌ناک، پلتفرم ویرایش عکس و ویدئو Picsart با همکاری Getty Images ابزار Responsible, Commercially-Safe را برای تولید تصاویر هوش مصنوعی توسعه داده است که به‌طور انحصاری روی محتوای دارای مجوز پلتفرم تصاویر استوک آموزش‌دیده است.

شرکت Picsart می‌گوید که آزمایشگاه هوش مصنوعی‌اش در حال بازطراحی مدل سفارشی است که این ابزار را پشتیبانی می‌کند و به مشترکان پولی اجازه می‌دهد تا تصاویر را با حقوق کامل تجاری تولید کنند. انتظار می‌رود ابزار تولید‌کننده‌ی Picsart/Getty Images اواخر امسال منتشر شود و از‌طریق خدمات API Picsart دردسترس قرار گیرد.

به‌نقل از ورج، این پروژه شباهت‌هایی به مدل هوش مصنوعی Firefly شرکت ادوبی دارد. سال گذشته، مدل فایرفلای در ابتدا به‌عنوان ابزار تولید تصویر مبتنی‌بر متن در فتوشاپ معرفی و پس‌از‌آن به‌طور گسترده‌تر در سراسر برنامه‌های Creative Cloud ادغام شد.

این هوش مصنوعی مولد با ادعای «امن ازنظر تجاری» (Commercially-Safe) نیز روی تصاویر استوک و محتوای دارای مجوز آزاد یا خارج از حق تکثیر آموزش داده شده است. بااین‌حال، مجموعه داده آموزشی آن کاملاً بدون مشکل نیست و همه‌ی کاربران به نحوه‌ی آموزش مدل این شرکت اعتماد ندارند.

Getty نیز قبلاً روی سایر محصولات هوش مصنوعی متمرکز بر تجارت کار و مشارکت‌های مشابهی را با Bria AI و Runway اعلام کرده است. همچنین با انویدیا برای راه‌اندازی ابزار Generative AI by Getty Images خود همکاری کرده است که روی کتابخانه عظیم تصاویر دارای مجوز آن آموزش دیده است.

بااین‌حال، با‌توجه‌به اینکه ادوبی مدل فایرفلای خود را در برنامه‌های بسیار محبوبی مانند Photoshop ،‌Illustrator ،‌Lightroom و Express عرضه کرده است، ممکن است متقاعد‌کردن خالقان محتوا برای تغییر به پیشنهاد آینده‌ی Picsart دشوار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

technoc-instagram