انتشار قابلیت قالب‌بندی متن در اندروید با کمک Google Keep

قابلیت قالب‌بندی متن در اندروید با کمک Google Keep منتشر شد.درحال‌حاضر، این قابلیت فقط روی یادداشت‌های جدید کار می‌کند.

در‌حال‌حاضر، گوگل قابلیت قالب‌بندی متن برای یادداشت‌های قدیمی در Google Keep را منتشر کرده است. در ابتدا، امکان تغییر فونت به‌صورت پررنگ یا کج یا زیرخط برای ورودی‌های متنی تازه ایجاد شده بود؛ اما هم‌اکنون هنگام شروع ویرایش، حروف A زیرخط‌دار در پایین سمت چپ برای همه‌ی یادداشت‌ها ظاهر می‌شود.

به‌روزرسانی ۹/۷: قالب‌بندی متن در Google Keep (note-taking service developed by Google) برای اندروید به‌طور گسترده‌تر در حال انتشار است. بعضی کاربران ممکن است با این پیام مواجه شوند:

ویژگی‌های جدید در این‌جا هستند: ما به‌تازگی ویژگی‌های جدید را به Keep اضافه کرده‌ایم. برای دسترسی به آن‌ها، حساب خود را تازه کنید.

همچنین، از منوِ اطلاعات برنامه می‌توانید Google Keep را متوقف کنید. در‌حال‌حاضر، این ویژگی فقط برای یادداشت‌های جدید در‌دسترس است، نه یادداشت‌های قدیمی. نکته‌ی مهم اینکه ویژگی مذکور به برنامه‌ی اندرویدی محدود است و قالب‌بندی در وب نمایش داده نمی‌شود. اگر متن قالب‌بندی‌شده را در گوگل کیپ کپی کنید، توصیفات ضخیم یا کج یا زیرخط حفظ خواهند شد؛ البته آن را با پاک‌کردن قالب‌بندی در پایان نوارابزار می‌توانید حذف کنید.

به‌روزرسانی ۲۴/۸: گوگل قابلیت قالب‌بندی متنی غنی را برای یادداشت‌های جدید در Google Keep رسماً منتشر کرده و گفته است که یادداشت‌های موجود نیز در هفته‌های آینده از این قابلیت بهره‌مند خواهند شد. اهالی مانتین‌ویو درادامه افزودند که این ویژگی درخواستی به کاربران کمک می‌کند تا متن خود را سفارشی و از‌طریق سبک‌های پررنگ، خط‌دار، مورب و عنوان‌نویسی بر حرف خود تأکید کنند.

تاکنون، این قابلیت دردسترس تمام کاربران قرار نگرفته و تنها برای مشتریان Google Workspace و کاربران دارای حساب‌های شخصی گوگل منتشر شده است. بعد از فعال‌شدن در هفته‌ی گذشته، قابلیت قالب‌بندی متن در حال انتشار است. پس از فعال‌شدن در دستگاهتان، با این پیام در صفحه‌ی اصلی روبه‌رو خواهید شد:

جدید! به متن خود در یادداشت‌های جدید قالب بدهید. با استفاده از قالب‌بندی متن، یادداشت‌های جدیدتان را در اندروید بهبود دهید. در هفته‌های آینده، این قابلیت روی یادداشت‌های قبلی فعال نیز خواهد شد.

نوار ابزار یادداشت‌ها پس از گزینه‌های Plus و Background آیکون جدید زیر‌خط‌دار A را نشان می‌دهد. در این نسخه، نوارابزار باز می‌شود و شامل Heading 1 (H1) و Heading (H2) و Aa پیش‌فرض است. سپس شما به Bold ،Italics ،Underlined و Strikethrough دردسترسی خواهید داشت. رفتار قالب‌بندی به‌طور‌کلی استاندارد است و با سایر ویرایشگرهای متن هم‌خوانی دارد.

قالب‌بندی متن در Google Keep را در نسخه‌ی 5.23.322.05 می‌توان مشاهده کرد. این نسخه هنوز به‌طور گسترده از‌طریق فروشگاه گوگل پلی منتشر نشده است؛ ولی بخش سمت سرور آن در‌دسترس قرار دارد.

دیدگاه شما کاربران تک‌ناک درباره‌ی قالب‌بندی متن در اندروید با کمک Google Keep چیست؟ آیا پیغام فعال‌سازی این قابلیت را روی گوشی اندرویدی‌تان دریافت کرده‌اید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.