هدست XR سامسونگ به زودی معرفی می شود

هدست XR سامسونگ در رویداد Galaxy Unpacked 2024، همزمان با گلکسی زد فلیپ 6 در نیمه دوم سال 2024 رونمایی خواهد شد.

به گزارش تک‌ناک، سامسونگ در اوایل سال جاری اعلام کرد که در حال همکاری با گوگل و کوالکام برای ارائه یک دستگاه XR (واقعیت ترکیبی) است. انتظار می‌رود این دستگاه با  هدست ویژن پرو اپل که چند ماه پیش معرفی شد، رقابت کند.

اگرچه سامسونگ زمان عرضه دقیقی برای هدست XR خود را اعلام نکرده است، اما گزارش‌ها نشان می‌دهد که شرکت ممکن است آن را همزمان با گلکسی زد فلیپ 6 معرفی کند.

گزارشی از نشریه کره‌ای “JoongAng” نشان می‌دهد که سامسونگ قصد دارد هدست XR خود را در نیمه دوم سال ۲۰۲۴ همزمان با معرفی گلکسی زد فلیپ 6 و گلکسی زد فولد 6 معرفی کند. چند ماه پس از اعلام آن، سامسونگ می تواند آن را در دسامبر 2024 راه اندازی کند. به نظر می‌رسد که اولین هدست XR سامسونگ با نام “Infinite” معرفی می‌شود و تولید اولیه آن محدود به ۳۰,۰۰۰ واحد است.

اگر به یاد داشته باشید، وقتی سامسونگ تلفن همراه ژنراسیون اول گلکسی فولد را عرضه کرد، تولید اولیه آن هم محدود به ۳۰,۰۰۰ واحد بود. با عرضه هدست ویژن پرو و هدست متا کوئست 3، رقابت در بخش واقعیت ترکیبی داغ شده است.

سامسونگ برای سیستم عامل هدست XR با گوگل و برای چیپست با کوالکام همکاری کرده است. یک کارشناس صنعت ادعا کرده است که نمایشگر سامسونگ و سامسونگ الکترونیک قراردادی در زمینه فناوری نمایشگر برای هدست XR امضا کرده‌اند.

در 31 اکتبر، سامسونگ الکترونیک اعلام کرد که انتیاز نامه های مربوط به OLEDOS (OLED on Silicon)، فناوری اصلی در Headset XR (combination of an earphone or two earphones and microphone worn on the user’s head and used for communication) را به نمایشگر سامسونگ ارائه می کند.

شرکت همچنین در تماس تلفنی خود درباره درآمدهای فصل سوم سال ۲۰۲۳ اعلام کرد که در زمینه XR، سلامت دیجیتال و پرداخت‌های دیجیتال، تحقیق و توسعه خود را تقویت خواهد کرد.

موفقیت هدست XR به کیفیت و در دسترس بودن محتوا بستگی دارد

بازار هدست XR تا سال ۲۰۲۶ به ۱۵۱ میلیارد دلار رشد خواهد کرد و تمام شرکت‌های بزرگ نیز می‌خواهند در این بخش سودآور حضور داشته باشند.

در حالی که هدست ترکیبی واقعیت مجازی اپل ویژن پرو پیشرفته‌ترین هدست در بازار است، اما هنوز عرضه نشده است و قیمت آن حدود ۳,۵۰۰ دلار است. هدست متا کوئست 3 نیز با قیمت ۴۹۹ دلار عرضه شده است.

چندین شایعه و گزارش نشان می‌دهد که هدست XR سامسونگ ممکن است با قیمتی بیشتر از متا کوئست 3 و کمتر از اپل ویژن پروعرضه شود. با این حال، موفقیت هدست XR ممکن است به کیفیت، تجربه بصری، رابط کاربری و قابلیت دسترسی به محتواها (برنامه‌ها/بازی‌ها/رسانه‌ها) بستگی داشته باشد.

استاد کیم سانگ-گیون(Kim Sang-gyun) از دانشگاه کیونگ هی(Kyung Hee) گفت: ” در عصر گوشی های هوشمند، چیزی که موفقیت یا شکست گلکسی و آیفون را تعیین می کند، پلتفرم و توزیع محتوا است. محتوا همان چیزی است که تجربه مشتری را برای دستگاه های XR نیز تعیین می کند. افزایش رقابت نرم افزار و رسانه کلید موفقیت در بخش XR خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.