قابلیت پشتیبان‌گیری از تصاویر RAW به Google Photos اضافه می‌شود

به‌گفته‌ی گوگل، در آینده‌ی نزدیک قابلیت پشتیبان‌گیری از تصاویر RAW به Google Photos اضافه خواهد شد. این ویژگی بیشتر برای عکاسان حرفه‌ای کاربردی است.

به‌گزارش تک‌ناک، گوگل قرار است ویژگی جدیدی را برای پشتیبان‌گیری از تصاویر RAW در اپلیکیشن Google Photos عرضه کند. این ویژگی جدید قبلاً در نسخه‌های اندروید و iOS این اپلیکیشن عرضه شده است. تصاویر RAW تصاویری بدون پردازش و با جزئیات بیشتر هستند و عکاسان حرفه‌ای برای ارزیابی و ویرایش بهتر از آن‌ها استفاده می‌کنند.

این روزها عکس‌های RAW در گوشی‌های هوشمند به‌دلیل پشتیبانی گسترده از برنامه‌های دوربین مخصوص استاندارد شده‌اند. برخلاف گذشته، اپلیکیشن Google Photos (Photo storage service developed by Google) به‌طور پیش‌فرض تصاویر RAW را به فضای ابری گوگل آپلود می‌کند. در این اپلیکیشن، اعلانی ظاهر شده است که می‌گوید: «Google Photos قابلیت پشتیبان‌گیری از تصاویر RAW را به همراه می‌آورد.»

در گوگل فوتوز (نرم افزار و سرویس اشتراک گذاری عکس گوگل)، نشانه‌ای ویژه برای تصاویر RAW ظاهر می‌شود. با‌این‌حال، این ویژگی در‌حال‌حاضر در سری Pixel 8 مشاهده می‌شود؛ ولی در Pixel Fold و سایر دستگاه‌ها وجود ندارد. گوگل اعلامیه‌ی رسمی درباره‌ی قابلیت یادشده منتشر نکرده است؛ بنابراین، در‌حال‌حاضر جزئیات ویژگی‌های جدید و قابلیت استفاده و سازگاری نامعلوم است.

شایان ذکر است که تنظیمات یا ترفند خاصی برای جلوگیری از آپلود فایل‌های RAW به فضای ذخیره‌سازی گوگل در اپلیکیشن Google Photos وجود ندارد. حتی با رفتن به گزینه‌ی Storage در Photos Preference > Backup > Backup Quality هیچ راه‌حلی پیدا نمی‌شود.

با فضای ذخیره‌سازی رایگان 15گیگابایتی، تصاویر RAW به‌سرعت فضای ذخیره‌سازی را پر خواهند کرد. همان‌طورکه پیش‌تر گفتیم، این ذخیره‌سازی فقط برای استفاده عکاسان حرفه‌ای کاربردی خواهد بود..

Google Photos برای بهبود تجربه‌ی کاربری، در حال انتشار چندین ویژگی کاربر‌محور جدید است. اخیراً منوِ اشتراک‌گذاری بازطراحی‌شده در اپلیکیشن Google Photos معرفی شده است که به کاربران اجازه می‌دهد تا تصاویر را ارسال کنند و آلبومی جدید بسازند و تصاویر جدید را به آلبوم اضافه کنند.

گوگل حتی ابزارهای ویرایش دسکتاپ را معرفی کرده است که به کاربران امکان می‌دهد تا فیلترهای مختلف را انتخاب کنند و تغییرهای اساسی مانند تغییر روشنایی و اشباع و سطوح HDR را اعمال کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.