جستجوی مکالمات در واتساپ وب ساده‌تر می‌شود

واتساپ وب

آخرین نسخه‌ی بتای واتساپ وب شامل گزینه‌ی جستجوی تقویم برای مکالمات است. این ویژگی ممکن است به‌زودی در نسخه‌ی پایدار نیز منتشر شود.

به‌گزارش تک‌ناک، در میان تعداد بی‌شماری از برنامه‌های پیام‌رسان امروزی، واتساپ به‌لطف پایگاه کاربری عظیم خود، همراه با پشتیبانی شبکه‌های اجتماعی متا که تقریباً یک دهه پیش این پلتفرم را خرید، متمایز است. ویژگی‌های جدیدی در حال اضافه‌شدن به این شبکه‌ی اجتماعی هستند و نسخه‌های بتا ایده‌ی جالبی از آنچه به‌دست می‌دهند که انتظار داریم در نسخه‌های آینده ببینیم.

به‌مرورزمان عملکرد واتساپ وب نیز بهبود یافته است. WABetaInfo در گزارش خود می‌نویسد که نسخه‌ی بتای واتساپ وب با شماره 2.2348.50 امکان جست‌وجوی تقویمی برای گفت‌وگوهای فردی یا گروهی را دارد. این قابلیت در صفحه‌ی اصلی که فهرست کامل گفت‌وگوها را شامل می‌شود، کاربردی نیست؛ اما ممکن است در آینده وضعیت تغییر کند.

کاربران گزینه‌ی تقویم جدید را در نسخه‌ی بتای واتساپ وب با شماره 2.2348.50 مشاهده کرده‌اند؛ اگرچه به‌احتمال زیاد این عرضه کُند باشد و چند روز طول بکشد تا دردسترس همه‌ی کاربران قرار بگیرد.

همچنین، ویژگی مذکور ممکن است برای تمام کاربران واتساپ مفید نباشد؛ اما راهی مناسب برای پرش به تاریخ مشخص در گفت‌وگوی خصوصی یا گروهی است، بدون اینکه به کلمات کلیدی یا محتوای گفت‌وگوها فکر کنید.

از‌آن‌جا‌که تاکنون این قابلیت فقط در نسخه‌ی بتای واتساپ وب دیده شده است، تضمینی برای انتشار گسترده در نسخه‌ی پایدار وجود ندارد. بااین‌همه، با‌توجه‌به اینکه این قابلیت می‌تواند برای کاربرانی با هزاران مکالمه مفید باشد، انتظار داریم به‌زودی در کانال پایدار واتس اپ وب ظاهر شود.

دستیابی به نسخه‌ی بتای واتساپ وب از نسخه‌ی بتای اندروید آن ساده‌تر است. برای دسترسی به نسخه‌ی بتای واتساپ وب، کاربران می‌توانند به‌راحتی با لمس منو سه‌نقطه در بالای فهرست گفت‌وگوها، به بخش تنظیمات و سپس راهنما مراجعه کنند و در‌نهایت گزینه‌ی «پیوستن به بتا» را تیک بزنند.

همه‌چیز در نسخه‌ی اندروید بتای واتساپ بسیار شلوغ‌تر است، جایی که ویژگی‌های جدید سریع‌تر از همیشه ظاهر می‌شوند؛ البته همه‌ی ای قابلیت‌ها جدید نیستند، واتساپ نیز هرازگاهی اصلاحات دوره را انجام می‌دهد.

یکی از این اصلاحات که در هفته‌ی گذشته رخ داد، این بود که توسعه‌دهندگان پس از آنکه در نسخه‌ی قبلی به‌روزرسانی‌های بی‌صدا را از تب کانال‌ها حذف کرده بودند، تصمیم گرفتند دوباره آن ها را بازگردانند؛ در‌حالی‌که به‌روزرسانی بتا کمی بعد از آن، ورود نظرسنجی‌ها به کانال‌ها را نشان داد.

در‌زمینه‌ی حفظ حریم خصوصی نیز، هفته‌ی گذشته نسخه‌ی بتای واتساپ را پیدا کردیم که روی ویژگی تأیید ایمیل جدید کار می‌کرد تا هم‌زمان با شماره‌تلفن کاربر کار کند؛ اما هنوز برای حساب‌های جدید اجباری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.