برنامه اپل برای تبدیل Siri به قوی‌ترین برنامه هوش مصنوعی

Siri

اپل در حال تقویت دستیار صوتی Siri با مدل زبانی بزرگ خاص خود است. نسخه‌ی جدید دستیار صوتی این شرکت ممکن است در WWDC 2024 معرفی شود.

به‌گزارش تک‌ناک، اپل برای عقب‌نماندن از شرکت‌هایی مانند گوگل و آمازون، در تلاش است تا مدل زبانی بزرگ (LLM) به دستیار صوتی خود، یعنی Siri، اضافه کند. شایعه‌ای جدید نشان می‌دهد که ممکن است در نیمه‌ی اول سال آینده نسخه‌ی جدید Siri (intelligent personal assistant on various Apple devices) را ببینیم.

براساس اطلاعاتی که از منبع @Tech_Reve به‌دست آمده است، اپل در حال بهبود سطح دستیار مجازی خود با استفاده از مدل زبانی بزرگی مانند مدل‌های استفاده‌شده در ChatGPT و سایر ربات‌های گفت‌وگومحور است.

این مدل زبانی بزرگ، مدل زبانی شخص ثالثی همچون Llama 2 شرکت Meta نخواهد بود؛ بلکه مدلی داخلی است که خود اپل آن را ساخته است. قبلاً چنین چیزی را در گزارشی از مارک گرمن از بلومبرگ شنیده بودیم. منابع مطلع ادعا می‌کنند که اپل قصد دارد Siri را به «قوی‌ترین برنامه‌ی هوش مصنوعی خود» تبدیل کند.

طبق این پست، ممکن است در WWDC 2024 برای اولین‌بار با دستیار صوتی بهبودیافته‌ی اپل آشنا شویم. علاوه‌براین، منابع مذکور ادعا می‌کنند که اپل می‌خواهد آیفون ۱۶ اولین دستگاهی باشد که به نسخه‌ی جدید Siri مجهز می‌شود.

اگر Siri این هوش مصنوعی تقویت‌یافته را دریافت کند، می‌تواند به دستیار مجازی کمک کند تا با دستیار گوگل بارد و اصلاحات بعدی الکسای آمازون بهتر رقابت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اخبار جدید تک‌ناک را از دست ندهید.